Praktický organizér

TRIZ princíp č.1: Delenie v praxi
Mať poriadok v zásuvke či v škatuli s drobnosťami je občas veľmi ťažké. Veci sa medzi sebou ľahko miešajú. Pokiaľ si však veľkú plochu rozdelíme prepážkami na viac menších, v zásuvke ľahšie dosiahneme poriadok.

Budete potrebovať:

  • škatuľu s vrchnákom (napríklad od bonboniéry),
  • ceruzu,
  • pravítko,
  • nožnice,
  • obojstrannú lepiacu pásku alebo lepidlo,
  • voliteľné: baliaci či dekoratívny papier, farby, fixky, pastelky.

Postup:
Najskôr sa rozhodnite, koľko priečinkov by mal organizér mať (2, 3 alebo 4). Podľa toho, za pomoci pravítka a ceruzy, rozdeľte spodnú časť škatule a postrihajte ju.

Vrchnák škatule otočte tak, aby ste na jeho vnútornú stranu mohli naniesť lepidlo alebo obojstrannú lepiacu pásku a postrihané časti škatule prilepte tak, aby sa navzájom dotýkali bočnými stenami. A dvojdielny organizér je hotový! Je vhodný na dlhšie predmety, ako napríklad ceruzky, perá, lupu či skúmavky.

Trojdielny organizér – okrem dlhších predmetov tu môžete uložiť aj drobnosti, ako lepiace papieriky, spinky, gumy a podobne.

Štvordielny organizér – hodí sa rôzne drobnosti, ale aj na vzorky plodov či semien.

Extra tip 1: Tento organizér si vyrobíte za pár minút, ale ak máte trochu viac času, môžete na jeho dno, prípadne aj na vonkajšie steny, nalepiť dekoratívny či baliaci papier, prípadne ho pomaľovať podľa svojej fantázie. Ak chcete mať jednotlivé priečinky farebné, jednoducho ich oblepte farebným či ozdobným papierom.

Extra tip 2: Tento organizér nie je veľmi vhodný na prenášanie vecí, lebo mu chýba vrchnák a veci by sa teda ľahko rozsypali. Vy si však môžete vyrobiť vrchnák napr. z kartónu či iného pevného materiálu.

Extra tip 3: Môžete využiť aj rolky od toaletného papiera či papierových utierok. Výšku a farebnosť roliek si opäť viete prispôsobiť svojim potrebám a fantázii. Ak chcete, aby rolky mali lepšiu stabilitu, môžete ich prilepiť jednu k druhej, alebo ich môžete prilepiť na podklad (kartón, výkres) a vložiť ich tak do škatule všetky naraz.

foto: bold.sk/vyrobte-sikovny-organizer-mieru-akejkolvek-skatule

Print Friendly, PDF & Email

Najčítanejšie